The Highwaymen

V slovenčine nemáme na výraz „highwaymen“ presný preklad. Významovo však ide o „lúpežníkov, ktorí kedysi prepadávali ľudí na cestách“. Pre nás je však dôležité, že „The Highwaymen“ je famózna country skupina pozostávajúca zo štyroch jedinečných interpretov, a to Johnnyho Casha, Waylona Jenningsa, Willieho Nelsona a Krisa Kristoffersona. Týchto hudobníkov spája hlavne ich priekopníctvo v štýle zvanom „outlaw country“.

Zaujímavosťou je, že skupina sa nevolala „The Highwaymen“ od začiatku. Prvé dva albumy sa pripisovali zoskupeniu „Nelson, Jennings, Cash, Kristofferson“. Názov „The Highwaymen“ sa začal používať až v neskorších rokoch.

Pozadie vzniku

Vzťahy medzi hudobníkmi boli celkom prepletené, každý spolupracoval s niekým a tak táto kolaborácia bola zrejme len otázkou času. Jennings a Cash boli starí priatelia a na konte už mali spoločný album „Heroes“. Nelson a Jennings mali za sebou v tej dobe už tri spolupráce na albumoch „Waylon and Willie“, „WWII“ a „Take It to the Limit“. Čo sa týka Krisa Kristoffersona, tomu Cash takpovediac odštartoval kariéru, keď mu robili promo na jeho veľmi známu pieseň „Sunday Morning Coming Down“, ktorú neskôr aj sám naspieval. Okrem toho Kristofferson mal nahratý album s Willie Nelsonom „The Winning Hand“. A samozrejme, všetkých spájal už spomínaný žáner „outlaw country“.

Albumy