Bob Dylan a Johnny Cash

Vo roku 1969 začal Bob Dylan nahrávať v poradí svoje 9. album, ktoré malo niesť názov „Nashville Skyline“. Práca na albume sa začala vo februári, keď sa Dylan vrátil do Nashvillu. Prvé dve nahrávacie sedenia prebehli v poriadku a Dylan si dal dvojdňovú pauzu. A niekedy v čase, keď bolo nahrávanie po týchto dvoch dňoch opäť spustené, zastavil sa na návštevu Johnny Cash, ktorý sa usadil v štúdiu a vo vedľajších dverách nahrával so svojou skupinou. Cash poznal Dylana nielen ako „labelového kolegu“, ale aj osobne, nakoľko jeho hudbu vždy podporoval.

Priebeh nahrávania

Slovo dalo slovo a obaja si zahrali spolu pár duetov, Dylanove skladby „One Too Many Mornings“ či „Don't Think Twice, It's All Right“ poprípade Cashovu pieseň „I Still Miss Someone“.
Ani jednu z týchto skladieb však nepovažovali za použiteľnú, a tak sa Cash vrátil nasledujúci deň, aby spolu nahrali niečo viac.
Ďalší nahrávací deň bol exkluzívne venovaný duetom s Johnnym Cashom. “One Too Many Mornings“ a „I Still Miss Someone“ boli znova nahraté, no znova zamietnuté. Aj ostatné skladby (či už Cashove alebo Dylanove) však boli ohodnotené ako nepoužiteľné na album, okrem jedinej a tou bola „Girl From The North Country“. Tento duet sa dostal na album a bol použitý ako otváracia skladba.

Vydanie a šírenie

Cashovi a Dylanovi sa počas týchto nahrávacích dní v Nashville podarilo dať dokopy celistvý a hodnotný album, ktorý však ostal nevydaný. Výber neautorizovaných duetov zo spoločného nahrávania koloval medzi zberateľmi a nakoniec bol vydaný ako komerčný bootleg, čiže ako „pirátsky album“ (občas je označovaný ako „nevydaná LP platňa“).

Zaujímavosť

Na začiatku skladby „Girl of the North Country“ je počuť Dylana a Casha ako prehĺtajú vodu.